Levent Mah. Tutya Sok. No: 4, 34330, İST.
+90 850 255 62 26 / +90 541 970 15 62

DHI SAÇ EKİMİ

DHI Saç Ekimi

Traşsız Saç Ekimi

Açılımı Direct Hair Implant (Doğrudan Saç Ekimi) olan DHI Saç Ekimi yöntemi “Traşsız Saç Ekimi” olarak da bilinmektedir. FUE Saç Ekimi yönteminde kullanılan mikro bıçaklar yerine DHI Traşsız Saç Ekimi yönteminde Choi ya da Implanter adı verilen iğneler kullanılmaktadır. FUE Saç Ekimi yöntemine göre çeşitli avantaj ve dezavantajlara sahip olan bu yöntem de Traşsız Saç Ekimi tercih eden kişilere ihtiyaçlarını karşılaması durumunda uygulanabilir.

DHI Traşsız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

DHI Traşsız Saç Ekimi yönteminin FUE Saç Ekimi ile en büyük farkı üç adımda gerçekleşen saç ekiminin iki adıma düşürülmesi ve traşsız saç ekimi seçeneğini mümkün kılmasıdır.

Doğrudan Saç Ekimi adından da anlaşılacağı üzere FUE Saç Ekimi yönteminde saç kökleri alındıktan sonra greftlerin ekilebilmesi için yapılan kanal açma işlemi DHI Traşsız Saç Ekimi yönteminde gerekli değildir.

DHI Saç Ekimi

İlk aşamada tıpkı FUE Saç Ekimi yönteminde olduğu gibi donör bölgesinden saç kökleri toplanır. Sonrasında mikro motorlu ve mikro bıçaklı FUE Saç Ekimi cihazı yerine DHI Traşsız Saç Ekimi yöntemi için özel olarak kullanılan Choi kalem ve Choi iğne yardımıyla kanal açma ve saç ekimi işlemi aynı anda gerçekleştirilebilir. Böylece saç ekimi operasyonu iki adımda sonuca ulaşır.

Kullanılan özel Choi kalemler ve iğne uçları sayesinde traşsız saç ekimi için uygun kişilerde bu yöntem uygulanabilmektedir.

Neden DHI Traşsız Saç Ekimi?

DHI Traşsız Saç Ekimi için şu avantajlar sıralanabilir:

 • Doğal ve yoğun görünümlü saçlar ile sonuçlanır.
 • Kanama ve iz ihtimali minimumdadır.
 • Kabuklanma oranı çok düşüktür.
 • İyileşme ve ameliyat sonrası evreleri çok rahat olduğu için tedavi sonrasında sosyal hayata devam kolayca edilebilir.

FUE Saç Ekimi ve DHI Traşsız Saç Ekimi Arasındaki Farklar

 • DHI Traşsız Saç Ekimi için özel Choi kalemler kullanılırken, FUE Saç Ekimi için mikro motor ve mikro bıçaklı cihazlar kullanılır.
 • DHI Traşsız Saç Ekimi adından da anlaşılacağı üzere doğrudan ekim yapar. FUE Saç Ekimi yönteminde ise ekim öncesi bir kanal açma aşamasını mecbur kılar.
 • Kanama ihtimali DHI Traşsız Saç Ekimi sırasında çok düşüktür. FUE Saç Ekimi sırasında ise düşük miktarda ve zararsız kanama beklenen bir tepkidir.
 • Kabuklanma DHI Traşsız Saç Ekimi sonrasında çok düşük oranda yaşanır.
 • FUE Saç Ekimi yönteminde cm2 başına 45-60 greft ekilebilirken, DHI Traşsız Saç Ekimi yönteminde saç derisindeki kan oranını bozmadan cm2 başına 80-90 greft ekilebilmektedir. Bu da DH Traşsız Saç Ekimi ile alınabilecek en yoğun sonuçların verilmesi demektir. Örneğin, önlerin açıldığı bir saç çizgisine eklenecek greft sayısı FUE Saç Ekimi yönteminde 1000 iken DHI Traşsız Saç Ekimi yönteminde 2000 olabilir ve bu da yoğunluğu etkilemektedir.
 • DHI Traşsız Saç Ekimi yöntemi ile bir seansta en fazla 2000 greft ekilebilir. FUE Saç Ekimi ile kişinin uygunluğu durumunda bu sayı 5000 grefte kadar çıkabilir. Bu nedenle DHI Traşsız Saç Ekimi tercih eden kişiler ihtiyaç durumunda birden fazla seansa ihtiyaç duyacaktır.
 • Ekilen greftlere yön vermek ve saç derisi ile açılandırmak DHI Traşsız Saç Ekimi yönteminde kullanılan Choi kalem sayesinde daha kolayca yapılabilir.
 • DHI Traşsız Saç Ekimi sırasında adından da anlaşılacağı üzere traşsız saç ekimi mümkündür. FUE Saç Ekimi yönteminde ise saçın tamamen traş edilmesi gerekmektedir.
 • Tedaviden sonra sosyal hayata anında dönüş DHI Traşsız Saç Ekimi ile mümkündür.
 • İyileşme süreci FUE Saç Ekimi yöntemine kıyasla DHI Traşsız Saç Ekimi ile daha hızlı geçer.

Menüye dön

mcan-estetik-randevu-al
avatar
  Abone Ol  
Bildir