Levent Mah. Tutya Sok. No: 4, 34330, İST.
+90 850 255 62 26 / +90 541 970 15 62

Safir Perkütan

Safir Perkütan Saç Ekimi

FUE ve DHI Saç Ekimi yöntemleri ile

FUE ve DHI Saç Ekimi yöntemleri dışında Safir Perkütan Saç Ekimi de tercih edilebilecek bir saç ekimi tedavisidir. Safir Perkütan Saç Ekimi yönteminin diğerlerinden en büyük farkı kullanılan safir uçlardır.

Oldukça değerli bir mateyal olan safir standart FUE Saç Ekimi sırasında kullanılan metal mikro bıçaklara kıyasla daha hassas bir uygulamayı mümkün kılar.

Safir Perkütan Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Safir Perkütan Saç Ekimi, DHI’dan ziyade FUE Saç Ekimi yöntemine yakındır. Üç aşamalı olarak (Saç köklerinin toplanması, Kanalların Açılması, Saç Ekimi) gerçekleşir. Safir Perkütan Saç Ekimi yönteminin farkı ikinci aşamada gerçekleşir. Saç kökleri toplandıktan sonra ekim için açılacak kanallar Safir Perkütan Saç Ekimi yönteminde safir uçlarla gerçekleştirilir.

Perkutan Saç Ekimi

Kanalların açılması sırasında FUE yönteminde kullanılan metal mikro bıçaklar kanalları milimetrik düz çizgiler halinde açmaktadır. Safir Perkütan Saç Ekimi yönteminde ise safir başlıkların sağladığı hassasiyet sayesinde çapı tam bir saç telini alacak küçüklükte olan kanallar dairesel olarak açılır. Böylece Safir Perkütan Saç Ekimi sırasında kanallar daha küçük ve yuvarlak olarak ekime hazır olur.

Safir Perkütan Saç Ekimi yöntemindeki bu farklılıklar sayesinde hem cm2 başına daha fazla greft ekilmesi mümkün hale gelir hem de küçük kanalların iyileşme süreci doğru orantılı olarak kısa bir zamanda gerçekleşir. Bunun sonunda da hem daha sık ve doğal bir görünüm hem de rahat bir iyileşme süreci ve olabildiğince az kabuklanma sağlanmış olur.

Safir Perkütan Saç Ekimi ile FUE Saç Ekimi Arasındaki Farklar

  • Safir uçların metal mikro bıçaklara kıyasla titreşime daha dayanıklıdır. Bahsi geçen titreşimler her ne kadar mikro boyutlarda olsa da materyalin karakterindeki bu fark Safir Perkütan Saç Ekimi yönteminin doku hasarını minimumda tutmasını sağlar.
  • Açılan kanalların boyutları Safir Perkütan Saç Ekimi yönteminde tam bir saç telinin çapında olduğundan saça verilen yön ve saç derisiyle açı mükemmel bir şekilde belirlenip uygulanabilir.
  • Kanalların daha küçük olması yanında daha hızlı bir iyileşme süreci getirir.
  • Metal mikro bıçaklar kullanılırken derinin altına özel bir sıvı enjekte edilir. Safir Perkütan Saç Ekimi yönteminde ise bu sıvının kullanım oranı oldukça düşüktür.
  • Açılan kanalların boyutu alana ekilebilecek greft sayısını etkilemektedir. Safir Perkütan Saç Ekimi ile alan başına düşen ekilebilecek greft miktarı artmaktadır. Bunun sonucunda da daha sık ve doğal saçlara sahip olmak mümkün hale gelir.
  • Tüm saç ekimi operasyonlarında alınan saç köklerinden bazılarını kullanmak mümkün olmayabilir. Bu daima beklenen bir durumdur fakat saç kökü kaybı oranı Safir Perkütan Saç Ekimi yönteminde daha düşüktür. Böylece daha fazla greft ekimini mümkün kılar.
  • Safir Perkütan Saç Ekimi yine alan başına daha fazla ve sık greft ekilmesini mümkün kılacak boyutta kanalların açılmasına izin verdiğinden ön saç çizgisi, kaş ve sakal gibi incelikli alanlarda daha hassas ayarlamalar yapılmasını mümkün kılar.

Menüye dön

mcan-estetik-randevu-al
avatar
  Abone Ol  
Bildir