Levent Mah. Tutya Sok. No: 4, 34330, İST.
+90 850 255 62 26 / +90 541 970 15 62

SAKAL & BIYIK EKİMİ

Sakal Ekimi

Bıyık Ekimi

Sakal ekimi ya da bıyık ekimi, saç ekimi yöntemlerinin kullanıldığı bir tedavi türüdür. Sakal ekimi, sakal ya da bıyıkların arzu edilen yoğunlukta olmaması veya bıyık ya da sakal dökülmesi yaşanması durumlarına kalıcı ve doğal bir çözüm getirir.

Kimi zaman genetik ya da hormonel, kimi zaman ise strese veya yaşa bağlı sebeplerden sakal dökülmesi yaşanabilir. Sakallar da en az saçlar kadar yüze ifade ve karakter veren unsurlardan biridir. Kişinin imajını ve dış görünüşünü büyük oranda etkileyip değiştirebilir.

Saç ekimi konusunda olduğu gibi çeşitli kimyasal ilaçlarla tedavi edilmeye çalışılsa da sakal ektirmek diğer çözümlerden çok daha doğal, zararsız ve etkili sonuçlar verir.

Bıyık ve Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi operasyonlarında da kullanılan ve en popüler ve güvenilir yöntem olan FUE (Follicular Unit Extraction) uygulaması sakal ekimi için de oldukça uygundur. Başın saçlı alanındaki donör bölgesinden alınan kıl kökleri sakal ve bıyık bölgelerine ekilir.

Sakal Bıyık Ekimi

Sakal ekimi; donör bölgeden alınan kıl köklerinin sakal ekimi bölgesine (alıcı bölge) transfer edilmesidir. Bu kıl kökleri ekildiği alanda sakal olarak çıkar. Kıl kökleri donör bölgeden alındıktan sonra sakal ekimini gerçekleştirebilmek için sakal bölgesinde kanallar açılır. Kanallar mikro punç adı verilen 0.6 mm’lik bir uca sahip cihazlarla açılır. Sonrasında kıl kökleri bu kanallara teker teker yerleştirilir.

Lokal anestezi altında gerçekleştirilen sakal ekimi ve bıyık ekimi yaklaşık olarak 2 – 5 saat sürer. Ne kadar vakit alacağı sakal ekimi yapılacak bölgenin büyüklüğüne bağlı olarak değişebilir. Örneğin; sadece keçi sakal yapılabilecek bir alan 1500 greft gerektirirken daha yoğun bir tam sakal ekimi 3000 greft gerektirebilir.

Neden Sakal Ekimi ve Bıyık Ekimi?

  • Sebebi fark etmeksizin sakal seyrekleşmesi veya sakal dökülmesi yaşayan herkes için uygundur.
  • Diğer sakal çıkarma ilaçları ve tedavilerine kıyasla kesin, hızlı ve doğal bir çözüm sunar.
  • Çıkan sakallar halihazırda bulunanlardan farksızdır, rahatça traş edilip şekil verilebilir.
  • İster daha sık sakallar ister sakal bölgesindeki açık alanları kapatmak için kullanılsın arzu edilen sonuçları daima sağlar.

Menüye dön

mcan-estetik-randevu-al
avatar
  Abone Ol  
Bildir